7.3.2019 Prasátko na ZSŽ

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
Název: Prasátko
 
Dne: 7. 3. 2019
 
Místo: Plzeň a okolí
 
Vlastní zpráva:

Na stanici je svině – zakrslá.
 
Popravdě, já osobně něco podobného viděl poprvé v životě. Prase velikosti hodně malého psa ve zlato-černém provedení, chovající se jako domácí mazlíček. Překvapený byl i můj kolega a kamarád Viktor B., bydlící kousek od Plzně, když mu na zahradě u chaty dva dny mini prase „rovnalo“ trávník a záhony. Než mi zavolal, snažil se na lokalitě vypátrat, komu zvíře patří, ale to se mu bohužel nepodařilo. Pravděpodobně ho někdo do chatové osady pod les úmyslně dovezl a vyhodil.
 
Ztrátu domácího mazlíčka nikdo nenahlásil ani k nám na záchrannou stanici, ani na příslušný obecní úřad. Zvíře není nikterak označené a jeho původ nelze prokázat. Pravda, v této lokalitě už běhal a zajišťovali jsme „pštrosa“ emu, běžně zde létá páv a mini prase je to nejmenší, ale pokud někomu zvíře chybí, tak by se o jeho odchyt měl starat v první řadě a hlavně on, jakožto majitel!
 
Opravdu není v našich silách ani zájmu stále dokola pátrat po nezodpovědných majitelích a chovatelích takovýchto zvířat. Nehledě na to, že není týden, aby nám městská policie nepřivezla odchyceného papouška, zakrslého králíka, exotickou vodní želvu či bednu morčat. 
 
Takže pokud byste někdo měl zájem o nového kamaráda, máte vyhovující a hlavně dostatečně zabezpečené chovatelské zázemí a určité zkušenosti s chovem těchto zvířat, tak Vám můžeme prasátko nabídnout k dalšímu chovu třeba i s opuštěnými morčaty, kterých momentálně máme také hodně.
P.S: Prasátko je částečně ochočené, ale není úplně krotké. Vhodné je zejména k dětem a na trávník či zahrádku k rodinnému domu. Za pouhou jednu hodinu dokázalo komplet „zrychtovat“ trávník ve voliéře. Čím dříve se najde nový majitel, tím lépe.