30.3.2019 Soví noc na Chlumu

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
Název: Soví noc na Chlumu
 
Dne: 29. 3. 2019
 
Místo: Plzeň – Doubravka, pod rozhlednou na Chlumu
 
Vlastní zpráva:

V pátek 29. 3. 2019 od 18:00 do 20:15 hod. probíhala v Plzni – Doubravce přímo pod rozhlednou Chlum naše v pořadí již druhá „Soví noc“. I přesto, že jsme lákali na zajímavý program a nechyběla ani ukázka živých sov či možnost opékání špekáčků, přišlo oproti roku 2018 výrazně méně zájemců. Na nízké účasti (cca 30 lidí) se pravděpodobně odrazila i skutečnost, že v Plzni v ten samý čas probíhal veřejností velice oblíbený a vyhledávaný „Festival světla“. To jsem bohužel nevěděl a zjistil až pozdě, a proto se také domnívám, že většina našich příznivců raději místo výšlapu do tmy na Chlum, vyrazila za světlem na náměstí. Tímto se zároveň omlouvám za nešťastně zvolený termín a překryv akcí.
 
I přesto, že akce byla spíše komorního rázu, tak věřím, že si to účastníci na Chlumu patřičně užili.  Pro nás pak byla potěšující i skutečnost, že na Soví noc přišla paní radní Plzeňského kraje pro oblast zemědělství a životního prostředí Mgr. Radka Trylčová, která vydržela až do jejího konce (viz přiložená fotografie).
 
Zároveň děkuji všem zúčastněným a hlavně organizačnímu týmu, který se na akci a její přípravě spolupodílel. Jmenovitě ornitologovi Lubomíru Volterovi, Segečům z odloučeného pracoviště Kožlany, členům DES OP Petru Burgetovi, Haninám, Jaroslavu Formanovi a dalším.    
 
Za DES OP zpracoval 30. 3. 2019 Karel Makoň.