15.2.2018 Motýl Plzeň Bory

TISKOVÁ ZPRAVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
Název: Motýl
 
Dne: 15.2. 2019
 
Místo: Plzeň – Bory, Hřímalého ul.
 
Vlastní zpráva:
Jeden z těch zajímavějších zásahů Vám přinášíme i dnes.
V době, kdy z medií a úst odborníků slyšíme téměř každý den informace o tom, že v naší přírodně za x posledních let rapidně ubývá zejména užitečného hmyzu, zavolala na naši zásahovou linku starší paní z Plzně, která cestou domů z nákupu našla uprostřed zástavby činžovních domů v Plzni na Borech krásného motýla. „Ležel na chodníku v Hřímalého ulici a vypadal jako utkaný z krajky. A ty barvy na křídlech! Bude to asi nějaký exot, a tak jsem nejdříve volala do zoologické zahrady a tam mi dali číslo na Vás,“ popisovala paní do telefonu svůj podivný nález.
 
Poprosil jsem paní, zda by motýla nevyfotila na mobil a fotografii mi poslala třeba přes MMS zprávu. To bohužel neklaplo, a tak jsem spíše ze zvědavosti pro motýla do Hřímalého ulice dojel.
 
V předsíni na pokojové květině a na kousky nakrájeném ovoci seděl nádherný otakárek fenyklový. No seděl, spíše byl položený s roztaženými křídly. „Nic nežere, dala jsem mu to ovoce a nic neubylo,“ vysvětlovala paní, která nechtěla věřit tomu, že motýl je z naší české přírody, že se jedná o otakárka fenyklového a hlavně, že už ani nežije. Přesněji řečeno, sám nevím, zda ještě vůbec žil, když ho paní sebrala z chodníku, ani kde se na poměrně frekventovaném místě téměř uprostřed města vůbec vzal.
 
A ještě jedna věc je záhadou. Když paní motýla vzala na prst, tak jak se jí ruka třásla, vypadal opravdu jako živý J. Lehce mihotal křídly a paní se zaradovala.J Bohužel, skutečnost byla ale jiná.
 
Přílohy – fotografie:Foto: Taťána Typltová


Zpracoval:
Za DES OP Karel Makoň (mobil. 777 145 960)
www.desop.cz