02.11.08 - O zvířatech a lidech

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

TISKOVÁ ZPRÁVA


název - téma:

O zvířatech a lidech“ aneb třetí výstava DES OP

ze dne:

2.11.2008

místo konání:

Plzeň – nám. Republiky (radnice)


vlastní zpráva:

O ZVÍŘATECH A LIDECH“

Již třetí tématicky zaměřená výstava o činnosti DES OP a Záchranné stanice živočichů v Plzni. Po výstavách „10 let ve službách města“ a „ Nástrahy civilizace“ se tentokrát více soustředíme na kolegy, partnery, dobrovolníky i příznivce naší dlouholeté činnosti.


Tato výstava je věnována všem těm, kdo pomáhají či pomáhali při naplňování poslání a základních cílů našeho spolku. Za patnáct let činnosti naší organizací a kolem ní prošlo takové množství lidí, že není reálné v rámci této výstavy zmínit úplně všechny.


Každopádně na 21 tabulích najdete jak zakladatele organizace, tak přední veterinární lékaře, ornitology, kroužkovatele, kolegy odchovávající mláďata, grafiky a výtvarníky.


Výstava je opět rozdělena do tří okruhů a od „Provozu ZSŽ“ se přes „Druhovou ochranu“ dostanete až k „Ekologické výchově“. Určitý prostor je věnován i spolupráci s hasiči, policií a medii. Dvě samostatné tabule jsme věnovali i těm, kdo již mezi námi nejsou a výrazně nám pomáhali. Jedna je věnována vzpomínce na výtvarníka Zdeňka Doležala a druhá na ornitologa Václava Langa.


Snažili jsme se vytáhnout z našeho archivu co nejvíce zajímavých fotografií a jmen, ale ne všichni se nám na tabule vešli a hlavně ne ke všem jsme měli vhodnou fotografii.


Proto na posledním panelu celé výstavy jsou v několika sloupcích uvedena významná jména všech těch, kteří výrazně pomohli či pomáhají při aktivitách a naší činnosti.

Sepsat seznam s 272 jmény byl mou noční můrou a ještě dnes trnu, na koho jsme nechtěně zapomněli. Přesto věřím, že i kdyby se tak stalo, tak to nijak neohrozí naši další spolupráci.


Graficky výstavu velmi pěkně zpracoval a její tisk garantoval profesionální grafik Marcel Šik.

Autory výstavy jsou Karel Makoň a Hana Robejšková, DES OP.


Výstava je putovní a rádi ji zapůjčíme všude tam, kde by se hodila.

V mázhauzu radnice v Plzni bude ke shlédnutí od 3.11 až do 14.11. 08

 


na fotografii:

Karel Makoň, Miloš Paisker se synem, Ivan Klán, Ivonna Doležalová

a Hana Robejšková, při instalaci výstavy 2.11.08 v mázhauzu radnice.

 


zpracoval:

Karel Makoň DES OP (777 145 960)

 

zpráva ke stažení ZDE

 


Ať jste lidé, zvěř či ptáci, najít si nás nedá práci:

www.desop.cz