6.11.12 Partička natáčení

TISKOVÁ  ZPRÁVA

 

Název - téma:

Partička natáčela s Českou televizí do pořadu „Chcete mě“

 

Ze dne: 

6.11. 2012

 

Místo konání:

Plzeň ZSŽ

Líně – rezervace Nový rybník

 

Vlastní zpráva:

 

Výpravy a akce naší „Partičky“ zaujaly štáb České televize a tvůrčí skupinu pořadu „Chcete mě“. Proto také po předchozí dohodě dorazil tým filmařů i k nám do Záchranné stanice v Plzni, aby zde nafilmoval  jeden z mnoha příspěvků o zvířatech a ochraně přírody. Akce byla velmi pečlivě naplánována a byli jsme rádi, že i počasí nám docela přálo. Naší cílovou lokalitou byla totiž přírodní rezervace Nový rybník mezi Líněmi a Sulkovém, kde bylo potřeba připravit hnízdní ostrůvek racků k vytažení z vody a jeho zazimování. Přesněji řečeno, museli jsme z dřevěného plovoucího ostrůvku na barelech napytlovat štěrk, který sloužil jako hnízdní podklad a dostat celý ostrůvek na mělčinu ke břehu. Barely nesoucí dřevěnou desku by mohly být mrazem a ledem poničeny, a proto je třeba každý rok ostrůvek zazimovat na souši a  brzy z jara pak zase vrátit doprostřed této zajímavé vodní plochy.

 

Mimo jiné jsme na ornitologické pozorovací věži osadili i nové informační tabulky a tím procvičili svou zručnost s křížovým šroubovákem, aku-vrtačkou i samotnými vruty J

 

Odpoledne, když už se začalo šeřit, pak hoši předvedli své znalosti na Záchranné stanici živočichů. Milda Paisker skládal za podpory Honzála Poura a  Romuly Floma odbornou zkoušku prvního stupně ze znalosti ptáků a jejich zoologie.

 

Myslím, že akce se nám vcelku vydařila a že našemu snažení bude odpovídat i finální výsledek v podobě zajímavé reportáže,  která by měla běžet v neděli 18.11. 2012 kolem 11:00 hodiny před obědem na ČT 2.

  

Kluci opět perlili a musím říci, že rozhovor s mistrem těžké váhy a kaskadérem Zdeňkem Srstkou zvládali naprosto bravurně. Hodně je bavilo i samotné filmování, přičemž se dovolávali nějakého delšího materiálu, ideálně celovečerního filmu či seriálu, na kterém by zcela logicky mimo školu strávili nejen jeden den, ale třeba týden či měsíc J.

 

Celou úterní akci nám nepříjemně pokazila jen dopolední událost, kdy členy naší partičky dovezli rodiče na stanici a natáčení. Pět minut před příjezdem štábu České televize v čase mezi 9:35 až 9:45 hod. jim totiž neznámý pachatel vykradl a roztloukl okénka u všech tří zaparkovaných automobilů. Kromě kolegovy brašny s dalekohledem, foťákem, sadou ornitologických kroužků, sítě a zápisníku z ostatních aut zmizela příruční osobní zavazadla s dětskými hračkami, plenami a jídlem pro několikaměsíčního Romanova brášku a další drobnosti Honzova mladšího sourozence.  Škoda na osobních věcech i všech třech automobilech se vyšplhala minimálně na 10.000,- Kč, přičemž bezmoc a zoufalost nad tím, že žijeme ve státě zlodějů,  kde se lidé neštítí okrást i malé děti je naprosto šílená. Proto žádáme všechny slušné lidi, aby se více dívali kolem sebe a pokud si něčeho všimli a nebo někde našli pohozené  ornitologické kroužky a zápisník, aby se nám, prosím, ozvali. Děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na fotografii:

Na fotografiích „Partička“ se Zdeňkem Srstkou při části natáčení.

 

Zpracoval:

Za DES OP Karel Makoň DES OP (777 145 960)