8.11.12 Ekologická výchova

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

Pěkný večer všem a po pravdě řečeno, jsem z událostí posledních dní poněkud unaven, což je velice věrohodně vidět i na  fotografiích Bohumila Máška, který se spolu se mnou dnes zúčastnil našeho výukového programu na Základní škole v Letinech (PJ). Děcka však byla výborná a nemalý úspěch sklidil i potomek vlka evropského - pes domácí - fena Sára, která hlídá naši záchranou stanici a oživila můj pedagogický výklad.
 
Proto také jediné, co mě v těchto dnech a podobných situacích spolehlivě nabíjí a naplňuje zároveň, jsou děti a naše programy dětem určené.
Pominu-li již zmiňované úterní natáčení naší Partičky se Zdeňkem Srstkou a štábem České televize pro pořad "Chcete mě", tak nemohu nezmínit své výukové vystoupení se sovou pálenou na téma zima v přírodě v 31.MŠ v Plzni na Slovanech. Závěrečné představení a létání s ochočenou sovou pálenou zaujalo Adélku Pacholíčkovou z Plzně natolik, že nakreslila tématický obrázek, který se naprosto neuvěřitelnou a náhodnou cestou dostal přes několik lidí  až ke mně :-) Jsem rád, že ho mám a že i malé děti mají svůj názor, nebojí se ho vyjádřit a přesně zachytí danou situaci :-). Dokonce se nebojím říci, že tentokrát obrázek Adélky je mnohem přesnější a pravdivější (husté vlasy, štíhlý pas...) než dnešní fotografie Bohumila Máška :-)))).
 
 
 
 
 
 
 
 
S pozdravem