18.12.12 Druhé Maxipexeso

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

TISKOVÁ  ZPRÁVA

 

Název - téma:

Nové Zvířátkové Maxipexeso

 

Ze dne: 

18.12. 2012

 

Místo konání:

Plzeň 

 

Vlastní zpráva:

 

Další Zvířátkové maxipexeso obrázků Zdeňka Doležala jsme právě v těchto dnech vydali u příležitosti 20 let od založení DES OP a 5 let od nečekaného úmrtí výtvarníka a zoologa Zdeňka Doležala. Na projektu se velkou měrou finančně spolupodílely Lesy ČR a manželka autora obrázků Ivonna Doležalová.

 

Jedná se již o námi vydané druhé pexeso s obrázky Zdeňka Doležala, přičemž tentokrát jsme se mnohem více věnovali druhům žijícím v lese. Celkem na 90 hracích kartičkách najdete 45 zástupců zvířat spojených s lesem, tentokrát nechybí ani hmyz či sladkovodní ryby lesních tůní, rybníků či potoků.

 

Zadní strana hracích kartiček je záměrně graficky i barevně totožná se zadní stranou prvního Zvířátkového maxipexesa vydaného v roce 2008. Proto také můžete obě dvě pexesa spojit a hrát společně, přičemž ve finále budete disponovat 180 hracími kartičkami 90 živočišných druhů! Myslím, že zejména rodiny, které už mají naše první pexeso, tento další náš originální nápad ocení J.

 

Součástí nového maxipexesa je zároveň i tradiční a aktualizovaná úvodní karta, která po odstřižení od hracích políček slouží zároveň jako kontaktní a telefonní seznam.  Najdete zde nejen telefonní čísla, ale i odkazy na internetové stránky organizací či institucí zabývajících se ochranou přírody a samotných zvířat. V seznamu je kontakt na všechny záchranné stanice živočichů v Plzeňském kraji, číslo na psí i kočičí útulek v Plzni, odbornou veterinární kliniku, státní úřady atd.

 

Pexeso bylo vydáno v omezeném tiskovém nákladu 5.500 kusů a část je určena k volnému prodeji. Jeden výtisk lze koupit za 20,- Kč, přičemž zároveň podpoříte činnost našeho spolku. Pexeso si lze za tuto cenu koupit u našeho kolegy

 

 

 

nebo na naší stanici a nebo objednat poštou, přičemž  problém je rozesílání pexesa po jednom či jiném malém počtu kusů. Vzhledem ke svému atypickému  maxiformátu se totiž nevejde do klasické poštovní obálky, a tak posílání jednoho kusu pexesa se pak zájemci na poštovném poněkud prodraží L.

 

Vydání Maxipexesa  finančně podpořily Lesy ČR s.p., a proto také nové pexeso nese název „Žijí v lese“. Na hracích kartičkách pak najdete například obrázek jestřába, výra, daňka, muflona, tesaříka, kalouse, lelka, sluky, ropuchy, zmije, štiky, střevle, tchoře, lišaje, okouna, medvěda či sýce.

 

Vydal:  DES OP Plzeň

Obrázky:  Zdeněk Doležal

Zdroje obrázků:  Archiv DES OP  a archiv ZOO a BZ města Plzně.

Graficky zpracoval:  Marek Koňařík,

Zpracování obrazového materiálu: Vladimír Baxa

Odborné korektury: ryby Michal Podzimek, herpetolog Ondřej Hes, entomologové Stanislav Benedikt a Vlastimil Cihlář.

Textové korektury: Jiřina Hepová

Mediální podpora a spolupráce: Vítaný host - Hana Voděrová

Tištěno: Tiskárna BÍLÝ  SLON –  Pavel Svoboda, Radko Křivánek.

 

 

 

 

 

 

Na fotografii:

Miloš Paisker ml. a Ivonna Doležalová

Obě dvě maxipexesa s obrázky Z. Doležala

 

Zpracoval:

Za DES OP Karel Makoň DES OP (777 145 960)