30.11.2017 Křečci

Pěkný den přeji a tímto potvrzuji tiskovou zprávu Městské policie Plzeň, a žádám chovatele drobných hlodavců o pomoc.
Celkem 21 křečků přivezla ve středu (29. 11. 2017) večer (kolem 22. hodiny) k nám do záchranné stanice živočichů odchytová služba Městské policie Plzeň.
Zvířata byla sesypána do malého skleněného akvária a nalezena bezdomovcem za kontejnery v Lábkově ulici v Plzni – Skvrňanech.

Zvířata pravděpodobně vyhodil nezodpovědný chovatel, který se jich zbavil tím, že je položil za kontejnery v sídlišti. My jsme pak od strážníků přijali 18 křečků živých, a to převážně březích samic, a tři křečky uhynulé, plus několik roztahaných čerstvě narozených mláďat.
Samice jsou před „rozsypáním“, a tak bych je co nejrychleji potřeboval předat zodpovědnějším chovatelům, aby mohly v klidu a mimo skupinu vrhnout mláďata. Jde nám doslova o každý den, jelikož chovat 18 křečků každého zvlášť opravdu nehodlám a ani nemám časový potenciál to řešit.

Takže žádáme chovatele a milovníky drobných hlodavců, kteří by měli zájem o nový chovný materiál, aby nás v případě zájmu co nejdříve kontaktovali a zvíře si převzali k osvojení.

Samozřejmě preferujeme zkušenější chovatele s patřičným chovatelským zázemím a zkušenostmi. Zvířat jsou relativně ochočená a nekoušou.

Kontaktovat nás lze na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo SMS na mobilní tel. 777145960.