7.8.2017 Příměstský tábor

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

Zdravověda, práce na laně.

Nedělní akce našeho příměstského tábora s Dětským domovem Domino byla zaměřena hlavně na zdravovědu, práci na laně, jízdu v kánoi i kajaku.

Vyrazili jsme v neděli 5. 8. 2017 v 9:00 po řece Mži z Malesic směrem k Plzni. Po desáté hodině nás čekala Hana Makoňová v Radčicích s vlastnoručně vyrobenou figurínou, kde se zhruba hodinu probírala praktická i teoretická záchrana tonoucího člověka a základy poskytování první pomoci. Na místo pak dorazil i Petr Kokoška od Městské policie Plzeň, který vše ukázal přímo na vodě a v praxi. Následoval oběd a další přesun po řece na druhé stanoviště. Tady už byl kolega Radek Zeman s horolezeckým vybavením a technická podpora Petr Burget s kajakem. Opět proběhl praktický „rychlokurz“ a několik dětí si vše vyzkoušelo. Kolem 17. hodiny jsme všichni dojeli až ke kostelu sv. Jiří, na soutok řeky Mže a Úslavy, kde byla akce zakončena.

Tato akce byla logisticky nejnáročnější akcí celého tábora. Na přiložených fotografiích můžete kromě dětí a všude přítomné Dominiky Lokingové,  vidět i paní ředitelku Dětského domova Domino (paní Mgr. Naďu Erbovou).

Děkuji pak všem zúčastněným za pomoc, zapojení se do této akce a technickou podporu. Věřím, že i dětem se akce líbila a těšíme se na další.