4.10.2021 Pozvánka na sobotní akci

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň

4. 10. 2021

Pozvánka na sobotní akci.
Podzimní ornitologická vycházka.

 

Téměř po dvou letech si Vás dovoluji opět spolu s kolegou Lubomírem Volterem a týmem ZČP ČSO a DES OP pozvat na tradiční „Podzimní ornitologickou vycházku“ a „Den otevřených dveří v Záchranné stanici živočichů Plzeň“. Akce se koná tuto sobotu 9. 10. 2021 a těšíme se na Vás celkem na třech stanovištích. 

Zatímco zájemci o ornitologickou vycházku vedenou zkušeným ornitologem Lubomírem Volterem se sejdou tuto sobotu už v 8:30 hod. na hrázi Boleveckého rybníka (zastávka MHD Bolevecký rybník), my ostatní budeme chystat další program spojený s oslavou sobotního Festivalu ptactva.

Například ornitolog Miloš Paisker bude s dalšími kroužkovateli opět chytat a kroužkovat drobné ptactvo pod Pecihrádkem u lávky pro pěší přes řeku Berounku, a to v čase od 9:00 do 11:00 hod. Účastníci vycházky půjdou i přes toto stanoviště a určitě bude na co koukat, ale ukázku kroužkování lze navštívit v uvedeném čase i samostatně.

Další akce na Festival ptactva navazující bude „Den otevřených dveří v areálu Záchranné stanice živočichů Plzeň“. Tady se na Vás budeme těšit už od 10:00 hod. (i když na plakátku je uvedeno až 11:00 hod.) s tím, že zavírat se bude v 16:00 hod. Využijte této možnosti a přijďte se podívat jak na zvířecí pacienty, tak na některé sbírky přírodnin ať už jako účastník ornitologické vycházky, anebo pouze návštěvník záchranné stanice.

Více na přiloženém plakátku.
Na doprovodných fotografiích PhDr. Kristýna Švédová z Nadačního fondu PLZEŇ SOBĚ, která na naši záchrannou stanici živočichů v tomto roce zavítala již poněkolikáté. Tentokrát to však bylo hlavně kvůli připravované studii celkové rekonstrukce a plánované modernizaci léčebného areálu záchranné stanice.