11.7.2018 kontrola čápat

Ve středu 11. 7. 2018 jsem spolu s fotografem Bohumilem Máškem znovu objel a překontroloval téměř všechna hnízda čápů bílých, kam jsme letos adoptovali čapí mláďata.

Kromě Nepomuku a Starého Sedliště, kde máme potvrzeno od zpravodajů, že je vše v pořádku a mláďata byla adoptivními rodiči bez problémů přijata, máme zkontrolováno dalších šest čapích hnízd, kam se k původním mláďatům přidávalo vždy po jednom mláděti adoptivním.

Jako první jsme adoptovali do náhradních vytipovaných hnízd zhruba před měsícem čtyři mláďata, původně z hnízda v Novém Kramolíně, kde samec v jejich prvním týdnu po vylíhnutí uhynul na drátech elektrického vedení a samotná samice neměla šanci mláďata odchovat.

Čápata z Kramolína jsme přidali (16. 6. 2018) do hnízda v Boru u Tachova, Chodové Plané, Starém Sedlišti a Bělé nad Radbuzou.

Druhá adopce dalších čtyř čápat proběhla (23. 6. 2018) a adoptovali jsme tři vylíhlá mláďata čápa bílého v líhni u kolegy Vlastimila Voráčka, původně zajištěná jako vejce po úhynu samice na dálnici z hnízda na komíně ve sklárně v Heřmanově Huti a jedno mládě dovezené od kolegů ze Záchranné stanice Jaroměř.

Mládě z Jaroměře se přidávalo (23. 6. 2018) do hnízda v Koutě na Šumavě, tři mláďata z Heřmanovy Huti pak po jednom na hnízda v Postřekově, Brodu nad Tichou a Nepomuku.

S velkým potěšením mohu dnes konstatovat a doložit na přiložených fotografiích, že všechna námi adoptovaná mláďata na všech hnízdech včetně mláďat původních jsou živá, prosperují a připravují se na opuštění hnízda . Máme velkou radost a fotografie ze Starého Sedliště, Boru a Nepomuka Vám pošlu dodatečně, až je spolu s Bohoušem pořídíme.