30.8.2018 Výukové karty "Zvířátka kolem nás"

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Název - téma:

Výukové karty „Zvířátka kolem nás“

aktualizovaný dotisk

Ze dne:

30. 8. 2018

Místo konání:

Plzeň

Vlastní zpráva:

Vše běží podle plánu a prvních několik desítek kusů aktualizovaných výukových karet „Zvířátka kolem nás“ bude moci radní Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství paní Radka Trylčová dětem osobně předat hned v první školní den.

Původní vydání 40 výukových karet bylo rozebráno v  momentě, kdy jsme loni na karty opět upozornili na našem DVD „Co se děje kolem nás…?“

Zájem o dotisk byl tak obrovský, že jsme se rozhodli karty vydat znovu.

Jedná se o velice žádaný a tematicky zaměřený výukový materiál, který většina škol zná a několik let s ním již pracuje. Zájem je nejen v Plzni, kde karty už v minulosti dostali, ale po celé ČR. Naše karty a říkačky z nich znají děti v Brně, Poděbradech, Pardubicích, Hradci Králové, Zlíně, Českých Budějovicích i Karlových Varech. Nejvíce se jich ale v první vlně posílalo do Prahy.

Tiskneme na velice kvalitní papír a ve špičkovém provedení a proto jsme další vydání tohoto materiálu nemohli realizovat bez finanční podpory dalších partnerů. Jedním z generálních partnerů projektu je i Plzeňský kraj. Proto také aktualizované výukové karty veřejnosti a dětem představí právě radní pro oblast životního prostředí paní Radka Trylčová (na fotografii).

Nebýt Plzeňského kraje a paní radní, nikdy bychom karty už nevydali.

První výtisky si odnesou „mateřáci“ Lesní mateřské školy Berounka z Druztové, další pak prvňáčci z některé z plzeňských škol.

Distribuce pro další zařízení a veřejnost zatím není úplně aktuální, jelikož stále skupina dobrovolníků intenzivně pracuje na kompletaci karet.

Fotografie:

Na fotografiích radní pro oblast životního prostředí a zemědělství paní Radka Trylčová s výukovými kartami DES OP „Zvířátka kolem nás.“


Foto: Taťána Typltová

Zpracoval:

Za DES OP Karel Makoň DES OP (777 145 960)