24.8.2019 Netopýři!!!

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň
Záchranná stanice živočichů Plzeň

24. 8. 2019
 
Pozor na netopýry!
Jako každý rok i letos se opět objevují první případy nedbalosti a následně i značné nepříjemnosti v souvislosti s letním přeletem netopýrů. Problém, na který každý rok včas upozorňujeme, někteří však řeší až v momentě, kdy mají netopýry v bytě. Znovu upozorňuji, že prevence a zabezpečení majetku je záležitostí majitelů nemovitostí a že my standardně k těmto případům již několikátým rokem nechceme vyjíždět. To samé platí i o městské policii, hasičích a dalších subjektech, na které se následně nešťastníci obracejí. Přitom problému se dá předejít ochranným sítem proti hmyzu, včas nainstalovaném do okenního rámu. Dávejte si zejména v Plzni v těchto dnech opravdu pozor! Už jsme řešili zničený byt se 159 netopýry hvízdavými či šatnu zdravotnického personálu v budově polikliniky na Denisově nábřeží. Přitom v obou objektech jsme už netopýry chytali a na poliklinice dokonce několikrát!.
 
Předpokládáme, že s ochlazením bude po problému, ale ti, co nechali otevřenou ventilačku a jsou ještě na dovolené, se možná budou divit.
 
Foto: Taťána Typltová   

 

 Čápi letí dál, hlásí se však střídavě, na lokalitě není signál a pokrytí.
Nervy pracují a Bohumil Mášek hlásí! Míra to vzal přes Jeruzalém, přes Pásmo Gazy, Izrael a odpočívá na řece u Nekhel. Eda se druhý den nehlásí, ale předpokládáme, že se pase někde v polopoušti u Damašku.

Připravujeme pro vás přímé sledování, ale technicky to není snadné.