Tiskové zprávy

19.7.14 Akce na Boleváku - tradiční velkolepý ohňostroj

TISKOVÁ  ZPRÁVA

Název - téma:

Akce na Boleváku  - tradiční velkolepý ohňostroj

Ze dne:

19.7. 2014

Místo konání:

Plzeň - Bolevec

Vlastní zpráva:

To, že celý den na Boleváku vyřvává kdekdo a kdeco do mikrofonu tak nahlas, že ani na druhé straně nebylo slyšet vlastního slova, mně docela vadí. To, že se po hladině rybníka prohání maník v motorovém člunu mezi plavci, je věc toho, kdo mu to povolil. To, že se na Boleváku za nemalé podpory známých firem a pod záštitou ÚMO Plzeň 1 pořádají neadekvátní a krajně nevhodné akce mě znervózňuje ale to, že někdo vymyslel a někdo jiný povolil na této jedinečné lokalitě opět  tradiční velkolepý ohňostroj, mě neuvěřitelně rozčiluje.

Jsem schopen pochopit, že naše společnost je taková a že těch, kteří se tam šli pobavit a podívat je více. Jsem schopen pochopit, že určité, rádoby politické skupiny, takto manipulují tupým davem, ale nesmí tím nikdo omezovat mě a nás ostatní. Neuvěřitelně mě vytáčí, když někdo svou bezohledností zasahuje do života druhých a o to hůře ještě mého. Nevím, kdo koncipoval program této „zábavné“ akce, kdo ho schvaloval, platil a vymyslel a je mi to ve finále jedno, ale opět se ukázalo, že tohle město nikdo neřídí, že si obvody dělají naprosto, co chtějí a nerespektují vůbec nikoho a nic! Jinak si to totiž neumím vysvětlit!

Velkolepý, tradiční ohňostroj, který na lokalitě proběhl 19.7. 2014 od 22:35 do 22:45 hod. v tuhle dobu, čase a pojetí výrazně zasáhl do přirozeného vývoje hned několika druhů na lokalitě se vyskytujících zvláště chráněných živočichů. Podle mého se jedná o naprosto jasné a úmyslné porušení zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, přičemž předpokládám, že k takovému rušení, zásahu a ve finále možná i usmrcování zvláště chráněných živočichů neměla pořádající firma řádné povolení (výjimku ze zákona). Proto také spolu s touto tiskovou zprávou opět a už poněkolikáté posílám zároveň i oficiální podnět na ČIŽP (zde ke stažení) s tím, aby celou událost řádně prošetřila a vyvodila patřičné důsledky.

Přátelé, zejména pak z medií, jsem upřímně už unaven z toho, co se tady děje a za podpory nás všech neustále stupňuje. Věřte, že mě opravdu nebaví se dokola handrkovat o věci, které jsou jasně dané a neměly by se stávat. Je mi úplně jasné, že druhý den ráno, zatímco bude většina účastníků a pořadatelů vyspávat po náročném mejdanu u Boleváku, já budu jezdit po Lochotíně a sbírat potlučené ptáky o skleněné výplně a el. dráty, případně zvěř, sraženou na železniční trati či přilehlých silnicích. Pak je budu složitě a nákladně léčit a to vše jen proto, že je třeba národ trochu pobavit a následně odprezentovat, kolik lidí přišlo a jak to bylo úžasné!

PS: A pozor, zatímco po volbách každé dítě na Lochotíně dostane 1000,- Kč na mimoškolní aktivity a občané budou mít spolu s rakovinou odpady zdarma, tak možná, že ještě každý třetí rohlík při nákupu na Lochotíně za Vás pak zcela určitě zaplatí ze svého na  billboardu se usmívající politik. Tiše žasnu nad tím, jaké jsme město neuvěřitelných možností a kam až jsou někteří schopni zajít jen proto, aby se na svém místečku udrželi! To samé platí i o akci nazvané Město her 2014.

 


Zpracoval:

Za DES OP Karel Makoň DES OP (777 145 960)