Tiskové zprávy

4.8.15 První uprchlík v Plzni na Hlavním vlakovém nádraží ČD

TISKOVÁ  ZPRÁVA

Název - téma:

Ze dne:

4.8. 2015

Místo konání:

Plzeň

Vlastní zpráva:

Svého prvního černého uprchlíka mají už i strážníci Městské policie Plzeň!

V pátek 31.7. 2015 odchytli strážníci v prostorách před hlavním vlakovým nádražím ČD v Plzni bez dokladů a původu černou slepici. Ta se je snažila při převozu v novém policejním autě právě na odchyty dokonce uplatit a snesla jedno vejce. Dodnes není znám původ zvířete a skutečnost, jak se zvíře na uvedené místo vlastně dostalo. Nevylučuje se ani alternativa, že zde bylo zvíře ilegálně vyloženo pašeráky při přepravě více slepic.

Ihned po zajištění bylo zvíře předáno k nám do Záchranné stanice živočichů, kde čeká na vyřízení všech náležitostí. Naštěstí nejsme v tomto případě nějak vázáni Evropskými pravidly, a tak ve hře je krom azylu jak slepičí polévka, tak slepice na paprice.

Slepice byla zatím umístěna v samostatné karanténní části, přičemž veterinář konstatoval její dobrý zdravotní stav a vyloučil i případné rizikové nákazy. Pravděpodobně zvíře bude opravdu z českého chovu a do Plzně se dostalo čistě náhodou.

Zatím se chová slušně a na nic si nestěžuje.  Problém nastal jen v sobotu ráno, kdy před odjezdem na labutě muselo v areálu ZSŽ zasáhnout naše odchytové komando. Slepice i se zastřiženými křídly totiž opustila svůj otevřený výběh a vyšplhala po pletivu na sousední voliéru pro vodní ptáky. Tady byla včas zajištěna a přesunuta zpět do karantény.

Na fotografii:

Na fotografii městský strážník Karel Lang při předávání uprchlíka do ZSŽ Plzeň.


Zpracoval:

 

Za DES OP Karel Makoň DES OP (777 145 960).