Tiskové zprávy

14.1.16 Zvěřinec TV Nova

Zdravím všechny kolegy a příznivce naší činnosti.

Od úterý večer  19.1.2016 – 21:30 hod. jsem byl doslova bombardován dotazy ohledně jakéhosi nového pořadu „Zvěřinec“, který začala vysílat TV NOVA.

Opravdu vůbec jsem nechápal, co se děje a jak je to možné, zejména když s TV NOVA již několik let nespolupracuji a minimálně jeden rok jsem ani nic netočil.

Až dnes, když jsem si konečně dohledal, o jaký pořad se jedná, tak mi to vše úplně docvaklo.

Projekt „ Zvěřinec“, který je hlavně o ZOO a  BZ  města Plzně, se jednou cestičkou promítá i do činnosti našeho spolku.  Přesněji řečeno, v roce 2008, kdy se tento pořad natáčel, jsme strávili několik natáčecích dní s týmem dokumentaristů pracujících pro TV NOVA a bylo natočeno několik hodin materiálu i o naší organizaci.

Tenkrát to byl pro nás zajímavý experiment, na kterém se podílelo X našich členů i lidí kolem spolku. Mimo jiné, také v tu dobu tady řádila aféra s ptačí chřipkou, a tak jsem upřímně zvědav na to, co se nakonec z onoho projektu vyklube.

Materiál je starý 7 let a většina věcí je dnes už úplně jinak a jinde, a pokud vím, tak tenkrát tento pořad nebyl odvysílán (i přesto, že už byl v programu TV vytištěn), jelikož se den před vysíláním (r. 2009) vyměnil ředitel TV NOVA a ohlasy na předešlý dokument z této série natočený o hokejistech, byl veřejností dosti zkritizován a haněn.

Takže využívám této příležitosti, abych všem (a že jich nebylo málo), kteří tenkrát věnovali svůj čas tomuto projektu a pořadu, sdělil, aby sledovali i další díly „Zvěřince“, jelikož je dost možné, že v tomto pořadu hrají a možná úplně stejně jako já, si to už moc nepamatují. 

Další díl by měl běžet  19.1. 2016 ve 21:30 hod. na TV NOVA.

Jinak znovu opakuji, že tento pořad byl natočen před 7 lety a spousta věcí v něm uvedených už je dávno jinak a jinde. I když to, co tam je, se opravdu stalo. Inu TV NOVA je prostě TV NOVA.

S pozdravem

PS: Pokud by se někomu podařilo dohledat v archivu díl, který běžel teď v úterý (12.1. ve 21:25 hod.) tak budu rád, když mi na něj prosím pošle odkaz. Já to bohužel nenašel a o pořadu pouze četl v nějakém šíleném a nechutném debatním fóru k upoutávce. Děkuji