Tiskové zprávy

4.5.2016 Zvěřinec

Koza, králík, andulka a želva.

Během posledních pěti dnů jsme ke všem těm volně žijícím zvířecím pacientům (kterých není zrovna málo), řešili ještě několik případů zvířat opuštěných, ztracených a odložených.

Začalo to zakrslým černým králíkem s bílými ponožkami. Z pátku (30. 4.) na sobotu (1. 5.) večer ho našel pan Daniel M. z Plzně, když se vracel pěšky domů přes  Roudnou. Zvíře tam bylo evidentně odložené, běhalo na volno bez majitele, a tak ho pohotově odchytil a ráno odvezl k nám na záchrannou stanici živočichů. Nalezenec je ve výborné kondici a zatím ho máme na stanici ve velké voliéře pro vodní ptáky, kde se stará o údržbu trávníku.

Hned po víkendu v pondělí (2. 5.) ráno, krátce po 8. hodině, přivezl do stanice pan R. dalšího nalezence. Tentokrát se jednalo o bílou andulku, a to i s novou klecí. Ráno jsem vezl děti do školy a ty si všimly, že mezi kontejnery u přechodu je klec s tímhle divným papouškem. Nakázaly mi, abych Vám ji sem odvezl, a tak jsme tady. Musel to tam někdo odložit, a bylo to tady u 14. ZŠ na Zábělské ulici u toho přechodu, jak je to kontejnerové stání. I andulku máme stále na stanici a na rozdíl od králíka je volná a čeká na svého nového majitele, zodpovědnějšího chovatele, než u kterého byla doteď. Kdo by měl o ni zájem, nechť se ozve co nejdříve.  Andulka je krotká a slyší na jméno Pepíček.

No a do třetice, aby toho nebylo málo, jsme dnes (4.5) dostali nalezenou obrovskou želvu nádhernou z Tlučné a pravděpodobně ztracenou bílou kozu domácí od odchytové skupiny Městské policie Plzeň. Kolegové od městské policie kozu naháněli z Vinic až na Lochotín, přičemž chlapy v černém, pronásledující prchající bílou kozu, jste mohli vidět v akci jak mezi paneláky na Vinicích, tak třeba i na tramvajových kolejích Karlovarské třídy, ve vilách za lékařskou fakultou, kolem ÚMO Plzeň 1 a v Ledecké ulici, kde se ji konečně podařilo strážníkům zahnat do oplocené zahrady a chytit. Předpokládáme, že rohatá koza, jako z obrázků Josefa Lady, bude někomu chybět, a tak nechť se majitel rovněž co nejdříve přihlásí, jelikož zatím zvíře máme v naší izolaci pro spárkatou zvěř a nepodařilo se nám, ani městským strážníkům zjistit, komu by mohla patřit.

Tak to je zatím vše a tak trochu trnu, co bude zítra. Lev, šimpanz, slon ……?


S pozdravem

-- 
Karel Makoň
DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Zábělská 75, 312 00 Plzeň 12
mobil. 777 145 960
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

"Ať jste lidé, zvěř či ptáci, najít si nás nedá práci."
www.desop.cz