Tiskové zprávy

16.10.2016 Velký Bor

Další plánovaná úprava hnízdiště čápa bílého proběhla tuto sobotu (15. 10. 2016). Tentokrát naše skupina vyrazila na hnízdo do Velkého Boru u Horažďovic. Ve spolupráci s panem starostou a na žádost obce bylo v plánu osadit na komín s čapím hnízdem přístupový žebřík, který by umožňoval lepší údržbu hnízda i funkčního komínu.  Kromě osazení námi na míru vyrobeného žebříku jsme zároveň vyčistili střechu a okapy, přičemž bylo třeba vyrobit ještě jeden žebřík dřevěný, po kterém by se Radek Zeman mohl lépe dostat do spodní části strmé střechy a k okapovým žlabům.

I na této akci se opět ukázalo, že při naší činnosti je velice důležitá souhra týmu a hlavně spolehlivost jednotlivých členů. Extrémní práce ve výškách vyžaduje nejenom určitou odvahu a zručnost, ale hlavně jistotu v tom, že ten kdo vás při práci jistí na laně ví, co dělá, a je na něj spolehnutí.

Více na přiložených fotografiích a děkuji všem zúčastněným za perfektně a profesionálně odvedenou práci. Panu starostovi a kolegovi Václavu Strolenému pak za pomoc a přímou podporu při realizaci.

Na fotografiích:
Členové DES OP - Václav Kural ml., Václav Kural st., Radek Zeman a kolega ornitolog Václav Strolený.

 

-- 
Karel Makoň
DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Zábělská 75, 312 00 Plzeň 12
mobil. 777 145 960
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

"Ať jste lidé, zvěř či ptáci, najít si nás nedá práci."
www.desop.cz