Tiskové zprávy

28.9.2016 Oprava věže Líně

Krásného podzimního dne a ještě k tomu volna (28. 9. 2016) jsme využili k realizaci další akce, na kterou nám v průběhu letošní sezóny nezbýval čas.

Oprava opakovaně vandaly poškozeného zábradlí na ornitologické pozorovatelně u rezervace Nový rybník u Líní nám zabrala celé dopoledne.

Cílem našeho snažení bylo vyztužit původní dřevěné zábradlí železnými profily tak, aby se pokud možno nedalo opět poničit.
Na přiložených fotografiích vidíte jak oba Mildy Paiskerů, tak Karla Makoně staršího a tradičně i našeho kolegu a kamaráda Dušana Mastnýho. Děkuji všem zúčastněným za pomoc, čas i nasazení. Byla to paráda a doufám, že to vydrží.

Nebyla to však bohužel jediná oprava, kterou jsme museli během posledních tří let dodatečně na této stavbě kvůli nenechavcům zrealizovat.

Je smutné, jak si lidé neváží nadstandardních věcí občanské vybavenosti, v tomto případě rozhledny, kterou zde nechal postavit a zaplatil Plzeňský krajský úřad.

O to smutnější je skutečnost, že se na pozorovatelně schází pravděpodobně místní omladina, která zde nejenom dělá nepořádek a ničí pozorovací věž, ale i pokuřuje a konzumuje alkohol, včetně fetu.
O tom konec konců svědčí všude poházené plastové pytlíčky, vajgly a láhve od nejrůznějších alkoholických či energetických nápojů.

Proto žádáme všechny ty, kteří se na lokalitě pohybují, aby nebyli lhostejní a sledovali, kdo se na věži pohybuje a zdržuje. V případě, že budete svědky nějaké nekalé činnosti, ihned volejte 158 státní policii, kterou budeme rovněž o problému informovat, a měla by být v obraze.
Vždyť jenom odhozený nedopalek od cigarety může mít za následek požár v rezervaci, nebo úplné zničení pozorovací věže. Děkujeme.

Závěrem ještě jednou děkuji všem, co dnes přišli pomoci.S pozdravem

-- 
Karel Makoň
DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Zábělská 75, 312 00 Plzeň 12
mobil. 777 145 960
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

"Ať jste lidé, zvěř či ptáci, najít si nás nedá práci."
www.desop.cz