Tiskové zprávy

1.2.2017 Výukové DVD „Co se děje kolem nás…?“ dětským domovům

TISKOVÁ  ZPRÁVA

Název - téma:

Výukové DVD „Co se děje kolem nás…?“ dětským domovům.

Ze dne:

30.1. 2017

Místo konání:

Plzeň

Vlastní zpráva:

V pondělí odpoledne 30.1.2017 proběhlo předání našeho nově vydaného výukového DVD „Co se děje kolem nás…?“ prvnímu z celkem třinácti dětských domovů a zařízení zabývajících se péčí či výchovou dětí a mládeže v Plzeňském kraji (viz přiložená tabulka).

Oficiální předání DVD a jeho promítání se konalo v klubovně dětského domova Domino v Plzni na Skvrňanech, kam se sjelo přibližně 30 dětí i dospělých z domácností fungujících pod hlavičkou této organizace v Plzni.

Dalších 12 DVD nosičů bude rozesláno s průvodním dopisem na adresy ostatních organizací v Plzeňském kraji (viz přiložená tabulka).

Všechna výuková DVD dětem zakoupila firma ELIST–PLAST spol. s r.o. (www.elisplast.cz) z Chrástu, která pravidelně přispívá na činnost našeho spolku i na provoz Záchranné stanice živočichů v Plzni. Letos se ještě navíc rozhodla podpořit i tento náš projekt ekologické výchovy.

Jednatel společnosti ELIS-PLAST spol. s r. o. pan Antonín Kabát k tomu uvedl:

„ Rádi podporujeme regionální organizace, spolky a aktivity pro děti, které mají nějaký hlubší smysl. Tady navíc darovaná finanční částka potěší hned dvakrát. Jednou tvůrce a autory výukového materiálu (Záchrannou stanici živočichů Plzeň) a podruhé snad i děti v dětských domovech a zájmových kroužcích v kraji. Mimo jiné jsme rádi přispěli na vznik tohoto výborného výukového materiálu. Když to řeknu jednoduše, tak jsme ty peníze dali jak dětem, tak zvířatům.“ Dodal s úsměvem na tváři a podepsal za společnost ELIS-PLAST předávací dopisy i darovací smlouvu na 5.000,- Kč.

Za DES OP projekt navrhl a řeší člen spolku Pavel Steinbach, který s nabídkou oslovil několik firem v regionu a ke spolupráci dodává:

„Firma ELIS-PLAST nás velice potěšila, jelikož je to vlastně první firma, která naši nabídku přijala. Tímto krokem podpořila nejenom náš spolek, ale hlavně výchovu dětí k ochraně přírody a volně žijících živočichů. Věříme, že se i ostatním dětem budou příběhy zvířecích hrdinů líbit stejně jako těm v Dětském domově Domino. Doufáme, že se najdou i další společnosti, které nám naše DVD „Co se děje kolem nás…?“ pomohou podobným způsobem rozšířit i do dalších škol či zařízení pracujících s dětmi.“

Na fotografiích:

Přiložené fotografie jsou z pondělního promítání a představení projektu v klubovně Dětského domova Domino Plzeň. Fotografie nafotila profesionální fotografka Taťána Typltová a myslím, že nepotřebují další komentář.

 

Příjemci výukového DVD „Co se děje kolem nás…?“

Dětský domov DOMINO, Plzeň

Vojanova 1029/22, Skvrňany, 31800 Plzeň

Dětský domov Čtyřlístek, Planá

Zámecká 853, 34815 Planá

Dětský domov Horšovský Týn

Nová Ves 1, 34601 Horšovský Týn

Dětský domov Kašperské Hory

Náměstí 146, 34192 Kašperské Hory

Dětský domov Chanovice

Chanovice 14, 341 01 Horažďovice

Dětský domov Nepomuk

U Daliborky 278, 33501 Nepomuk

Dětský domov Blovice

Husova 415, 336 01 Blovice

Dětský domov Staňkov

Mathauserova 117, 34561 Staňkov

Dětský domov Tachov

Petra Jilemnického 576, 34701 Tachov

Dětský domov Trnová

330 13 Trnová 200

Dětský domov se školou Měcholupy

Měcholupy 2, 339 01 Klatovy

Dům dětí a mládeže Horažďovice

Zámek 11, 34101 Horažďovice

Dům dětí a mládeže Rokycany

Čechova 1155, 33701 Rokycany

Zpracoval:

 

Za DES OP Karel Makoň DES OP (777 145 960)