28.10.2021 Další akce - pozvánky

ISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
28. 10. 2021
 
Koukej, kde co lítá…..
Vzpomínka na kolegu Stanislava Benedu……..

 

Pěkný den přeji. Rád bych upozornil na velice pěknou tematickou výstavu paní Daniely Brabcové, autorky fotografií ptáků a přírody trefně nazvanou „Koukej, kde co lítá…“. Výstava byla zahájena vernisáží 19. 10. 2021 a prohlédnout si ji lze do 30. 11. 2021 v prostorách Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, sídlícího na adrese Kaznějovská 51, Plzeň – Bolevec. My s Haninou jsme se byli podívat tento týden a opravdu velice pěkné fotografie i texty.
 
Vzpomínka na kolegu Stanislava Benedu
Kolega, ornitolog, kroužkovatel, učitel, skaut a člen DES OP Stanislav Beneda je dalším rodákem z Plzně (Koterova), který se výrazně zapsal do historie DES OP a mého profesního života. RNDr. Stanislav Beneda byl navíc učitel a skaut, a tak pro ornitologii a ochranu přírody nadchl i mnoho svých žáků, kamarádů a přátel. Proto také manželé Blanka a Jan Hrabětovi společně se ZOO Plzeň a ÚMO Plzeň 2 Slovany právě teď dokončili realizaci Benedovy ornitologické naučné stezky na Božkovském ostrově. Božkovský ostrov byl mimo jiné jejich společným působištěm, kde Standa právě s Hrabětovými rozvěšovali ptačí budky, kroužkovali a dlouhodobě sledovali zejména zpěvné ptáky. Proto také pamětní desku věnovanou Stanislavu Benedovi jsme dnes (28. 10. 2021) umístili s kolegou (skautem) Jindřichem Rykovským (viz foto), Hrabětovými a za pomocí ÚMO Plzeň 2 právě k nově osazené informační tabuli na Božkovském ostrově.  Oficiální vzpomínková akce a poděkování všem, kdo se na projektu spolupodíleli, se teprve chystá a o jeho termínu Vás budeme určitě včas informovat.

Tentokrát celá akce je více v režii kolegů (manželů Hrabětových, ÚMO Plzeň 2 a ZOO Plzeň), přičemž my jsme pouze za DES OP přispěli kamenem a pamětní deskou opět z dílny manželů Stoklasových z Nečtin. Děkujeme i rodině a pozůstalým za poskytnuté materiály a souhlas s realizací.