Tiskové zprávy

10.12.2021 Doporučujeme

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP
Záchranná stanice živočichů Plzeň
 
10. 12.  2021
 
Vynikající pořad o přírodě pro děti i dospělé – doporučujeme: „Do divočiny“


Právě jsem obdržel informaci od kolegy Jiřího Segeče, že náš kamarád a kolega z jižních Čech Prokop Pithart, tým filmařů a tvůrců pořadů České televize, právě teď zařadili do vysílání a na internet velice pěkně zpracovaný a připravený pořad o naší české přírodě.

Pořad vysílala Česká televize i na svých internetových stránkách www.ceskatelevize.cz v sekci „iVysílání“ pod názvem „Do divočiny“.

Podle Jirky najdete rychle na jejich stránkách www.ceskatelevize.cz po kliknutí na " iVysílání "  a rovnou vám naskočí pořad " Do divočiny " s možností přehrát poslední díl a v přehledu i všechny díly předešlé. Anebo zadat do vyhledávače rovnou " Do divočiny " a po chvilce hledání vyskočí to samé.

 Jednotlivé díly jsou věnovány bobrům, vlkům, sovám, záchraně zvířat a další.

Určitě doporučujeme ke zhlédnutí, i když k dílu o zvířecí záchrance bych měl několik zásadních připomínek. Každopádně nápad výborný, realizace skvělá, výprava nemá chybu a vše srozumitelné a na velice pěkné úrovni.
 
Jinak Česká televize je v tomto směru hned po nepřekonatelném BBC naprostou špičkou minimálně u nás, a je nám ctí, že s několika jejími štáby nejrůznějších pořadů jsme měli a máme možnost spolupracovat. Ukázky spolupráce najdete například na našich nových webových stránkách v rubrice „O NÁS“ – v kapitole „NAPSALI O NÁS“ – „Natočili o nás“. Více i na www.desop.cz Děkujeme.

Když už jsme u pořadu ČTV „Do divočiny“, nemohu nezmínit dalšího velikána tohoto žánru a oboru, a to výborného Českého kameramana, ekologa a filmaře Lukáše Picha. Ten nafilmoval, vytvořil a prezentuje rovněž nespočet nádherných a prvotřídních videí na svém informační webovém kanále 

https://www.youtube.com/channel/UCeAl5CM1jU2HE8pCWaArQIg

i sem určitě koukněte, je to opravdu špička!

Děkujeme